iletişim sayfası
 
 

OZONLU PRP İLE KENDİ KANINIZ KENDİ İLACINIZ OLUYOR

PRP daha doğal ve kolay bir yöntem arayıp,cilt gevşekliğini çözmek isteyen daha parlak,canlı, yenilenmiş bir cilte sahip olmak isteyenlere önerdiğimiz şahane bir tedavi.Tamamen acısız bir yöntem ve sizi sosyal hayattan,işiniz gücünüzden ayırmıyor . Sizden alınacak azıcık kan ,kocaman bir fayda olarak yüzünüze ,elinize yada vücudunuzda yıprandığını düşündüğünüz heryere mucize olarak geri dönüyor.

Biz elde ettiğimiz  PRP solüsyonunu ayrıca ozonluyoruz.  PRP  ozonlandığında trombositleri daha çok aktive etmekte, aynı zamanda aktive olmuş trombositlerden daha çok büyüme faktörü açığa çıkmakta,  PRP uygulamasının etkisini çok daha fazla arttırmaktadır.

Kliniğimizde PRP uygulaması ile birlikte  sorunlu olan cilde lokal  ozon enjeksiyonlarını birlikte uyguluyoruz. Ozonlu PRP ve seans aralarında lokal ozon gazı enjeksiyonları birbirinin etkisini artıran sonuçlar ortaya koymuştur. Özellikle yeni ortaya çıkan kırışıklıkların azalması, cildin çok daha genç ve canlı görünüm kazanmasını sağlamaktadır.
 
Bunun için yaklaşık 3 hafta ara ile yapılan  yapılan ozonlu PRP uygulamaları ve her PRP uygulamasından belirli süre  sonra cilde ozon gazı enjeksiyonu yapılmakta, daha sonra da yılda bir seans ile de elde edilen etkilerin koruması amaçlanmaktadır. 
 

Saç dökülmelerinde PRP
Hazırlanan ozonlu PRP aynı zamanda saçlı deriye enjekte edildiği zaman saç dökülmesinin azaldığı,  saçların tekrar  çıkmaya başladığı gözlenir. Saç ekimi uygulamasından önce uygulanan ozonlu  PRP ile daha başarılı sonuçlar elde edilir.

PRP Uygulaması nedir?
PRP, “Platelet Rich Plasma- trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrifüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma”nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon veya dermaroller yoluyla geri verilmesidir.


Uygulama hangi yollarla yapılmaktadır?
PRP uygulamaları özel üretilmiş uygulama kitleri aracılığıyla hekim kontrolünde yapılmaktadır. 
PRP uygulamaları; yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölümlerinde;
Deride yaşlanmaya ve UV ışınlarına maruz kalmaya bağlı oluşan yıpranmaların onarılması, kırışıklıkların düzeltilmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın yeniden kazandırılmasını sağlar, 
İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlar. 
Saç dökülmesinde tek başına kullanılabilir veya diğer tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirir. 

PRP uygulamasında amaç nedir? 
Trombositler vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan “büyüme faktörlerini” yapısında barındıran kan bileşenleridir. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız trombositleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır, PRP uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda trombositi verebilmektir.

Böylece hasarlı dokunun onarımı da hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır, çünkü PRP ile elde edilen trombositlerin yoğunluğu kandakinden 2 ila 4 kat fazladır. 


Pratikte PRP uygulaması nasıl yapılır?
Uygulamanın yapılacağı kişiden ortalama 8-10 cc kan alınır ve santrifüj cihazında trombositleri ayrıştırılır. Böylece trombositler uygulama tüpünün içersinde yoğun halde toplanır ve PRP denilen bir kan ürünü ortaya çıkar. Bu ürün dermaroller veya mezoterapi gibi yollarla deri altına uygulanır ve deriyi gençleştirici özelliği uygulamanın hemen sonrasında belirgin hale gelir.


Tedavi süresi ne kadardır? 
Uygulama öncesi cildi uyuşturan bir krem sürülür, 30-45 dakika sonra uygulama yapılır. PRP uygulaması ise 30 dakika sürer. 


Trombosit uygulamasının etkisi ne zaman görülür?
Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. Daha sonra bu parlak görünümde biraz gerileme olur, ancak bir kürden, yani 3 veya 4 uygulamadan sonra kalıcı gençlik etkisi daha belirgin bir hale gelir. 

Etkinin tam olarak sağlanması için bir kürü tamamlamak mı gerekir?
Bir kür (3 uygulama) tamamlandıktan sonra kalıcı bir ışıltı, bir toparlanma ortaya çıkar.


Bir kür ile elde edilen olumlu sonuçlarda tamamen kaybolur mu?
Kaybolmaz, ancak her 10-12 ayda bir tekrarlanan kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir. Bu yüzden bu kürler gerek duyuldukça tekrarlanmalıdır.


PRP uygulamasının yapılmasında sakınca olan kişiler var mıdır?
Trombosit sayısı yetersiz olan hastalarda ve kanser hastalarında bu uygulama yapılamamaktadır. 


PRP uygulamasından beklentiler neler olmalıdır?
Uygulama birçok beklentiyi karşılayacak üstün özelliklere sahiptir. Çünkü
Uzun etkilidir, 
Yeniden canlandırıcı / yapılandırıcıdır, 
Kolay ve güvenli biçimde uygulanır, 
Yalnızca yeni kollajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler. 
Kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesini deriyi “doldurarak” değil “gençleştirerek’’ sağlar. 
İlk uygulamadan sonra ortaya çıkan parlak sağlıklı görünüm bir süre sonra hafif bir gerileme gösterebilir, bunun için ardışık birkaç uygulama yapmak ve gençleştirici etkinin birikmesini sağlamak gerekir. 

Ortalama olarak 3 uygulamadan oluşan kürler her 10-12 ayda bir kez tekrarlandığında kalıcı sayılabilecek kadar uzun etkili bir gençleştirici etkisi sağlanmış olacaktır.
 
 
   
  www.ozonluyag.net
  www.balmozon.com
   
   
   
Copyright ©2010 (Her Hakkı Saklıdır) www.drbeytiyebas.com, sitesindeki sunulan bilgiler ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlıdır.
Tıbbı tedavi önerisinde bulunmaz. Şikayetleriniz için ilgili uzmanlık alanında bir doktora başvurunuz.