iletişim sayfası
 
 

MİGRENDE OZON TEDAVİSİ

Migren,genellikle  başın bir tarafında zonklayıcı ağrı ile karakterize olmakla birlikte ağrı atakları sırasında bulantı, kusma, karın ağrısı, ishal, görme bozuklukları, baş dönmesi de  bulunabilen bir ağrı çeşididir.

Migren,başağrıları arasında oldukça büyük oran teşkil eder.Genç yaşlarda çok daha sık görülür. Kadınları erkeklerden üç kat daha fazla tutar.

Genetik bir geçiş tam olarak gösterilmemişse de, aile bireylerinin birinde migren olan bir şahsın hastalığa yakalanması daha muhtemeldir.

Stres, açlık, uykusuzluk, bazı yiyecekler, lodos, adet dönemi hormonal değişimler en fazla bilinen migreni tetikleyen nedenlerdir.
Migren hastasının nörolojik muayenesi normaldir. MRI, tomografi incelemelerinde başağrısını açıklayacak bir patoloji saptanmaz.

Migren teşhisi hasta dinlenerek ve muayene edilerek konulur.

MİGRENDE OZON TEDAVİSİ

Migren tedavisinde,düzenli ilaç kullanımı ve ilgili hekimlerce uzun süreli takibin dışında yeni tedavi yöntemlerin eklenmesi ile başarılı sonuçlar alınmaya başlanmıştır.
Yeni tedavi yöntemlerinden  en önemlisi “OZON TEDAVİSİ” dir.
Migren atakları sırasında kanda  ortaya çıkan lipit peroksidasyon ürünleri olarak adlandırılan toksinlerin atakları tetikledikleri biliniyor.
Migren tedavisinde,  atakları tetikleyen  toksinlerin  azalmasını sağlayan toksin temizleyici sistem olan  antioksidan sistemi aktive eden yöntemler üzerinde çalışmalar yapılmaya başlanmıştır.

Ozon Tedavisi, antioksidan sistemi en iyi aktive eden bir tedavi şeklidir.

Ozon Tedavisi ile birlikte güçlü antioksidan desteklerin verilmesi tedavinin başarısını daha da arttırır.

Ayrıca NO olarak adlandırılan damarlar üzerine etkisi olduğu bilinen nitrik oksit maddesini arttıran tedavilerin,  migren ataklarının şiddetinde azalma,atak sıklığında uzama saptanan çalışmalardan sonra ozon tedavisinin migren üzerindeki olumlu etkisi daha da kesinleşmiştir, 

Çünkü ozon tedavisi  NO yani nitrik oksit miktarını  en çok  arttıran tedavilerin başında gelir.

Migrenli hastalara yapılan ozon tedavisi ile ilgili bilimsel çalışmaların sonucunda,  bir kısım hastalarda baş ağrısı tamamen geçerken bir kısmında ise şiddetinde azalma,atak sıklığında uzama görülmüştür.

Sonuç olarak:
Migren tanısı konmuş kişilere ozon tedavisi uygulandığında,
      
Dokulara oksijen geçişini arttırır,
Toksin temizleyen enzim sistemini aktive ederek toksinlerin  vücuttan atılmasını hızlandırır,
NO nitrik oksit miktarını arttırarak kan dolaşımını düzenler,
Bağışıklık sistemini ve metabolizmayı düzenleyerek diğer tedavi yöntemlerinin etkilerini arttırır.

 

Migren tedavisinde iyi düzenlenmiş  diyet,güçlü bir antioksidan desteği ile birlikte uygulanan  OZON TEDAVİSİ' nde  sonuçlar oldukça yüz güldürücüdür.

 

Kaynak:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11247184
http://cre.sagepub.com/content/17/6/624.short

 
 
 
   
  www.ozonluyag.net
  www.balmozon.com
   
   
   
Copyright ©2010 (Her Hakkı Saklıdır) www.drbeytiyebas.com, sitesindeki sunulan bilgiler ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlıdır.
Tıbbı tedavi önerisinde bulunmaz. Şikayetleriniz için ilgili uzmanlık alanında bir doktora başvurunuz.