iletişim sayfası
 
 
OZON SAUNA

Birçok insanın buharı bir rahatlama aracı olarak görmesine rağmen buharlı ozon uygulamasının sağlık üzerine çok güçlü iyileştirici etkisi vardır. 
Türk, Roma, Hint,  ve Finlandiya kültürleri, binlerce yıldır buharı kullanan kültürlerdir.

Ozon sauna, sıcak buharlı kabin içinde deri yolu ile vücuda ozon-oksijen verilme yöntemidir. Bu yöntemle hem sauna keyfi yaşar hem de ozon tedavisi olabilirsiniz.

Ozon Sauna ile  bağışıklık  sistemi güçlendirerek astım,bronşit ve kanser gibi hayatı ciddi şekilde tehdit eden  hastalıkları tedavi eden,
vücut enerjisini arttıran, kilo kaybettiren, stresi azaltan, selüliti gideren, bakteri, virus, mantarları öldüren, ağrıları gideren, vücudu zehirlerden arındıran(detoks eden), deriyi temizleyen basit ve kolay bir seçenektir.
Haftada  2-3  kez 15-30 dk süren zamanda kişiyi yormadan, oturarak, TV seyrederek veya müzik dinleyerek gevşemeyi(relaks olmayı) ve stres atmayı  sağlayan ozon sauna , binlerce yıllık buhar,kaplıca,hamam geleneği olan insanlığın sağlıklı ve doğal yaşama geçmesinin yoludur  
OZON SAUNANIN DETOKS ETKİSİ
Soluduğumuz hava, yediklerimiz ve içtiğimiz su, toksinler ve kirletici maddeler yavaşça vücudumuza girerler ve cildimiz vasıtası ile emiliriler.
Yağ dokusunda biriken  toksinler ve kimyasallar, yavaş yavaş, sağlıklı doku ve hücreleri yok ederler ki, bu durum, hem bir çok hastalığın hem de yaşlanmanın sebebidir.
Ozonlu sauna, bu birikmiş toksin ve kimyasalları okside ve detoksifiye eder. Saunanın en önemli kullanım amacı detoks edici özelliğidir.

Ozon sauna derinin üçüncü bir böbrek, ikinci bir akciğer sistemi gibi  çalışmasını sağlar.

SELÜLİT İÇİN SAUNA
Ozon farklı mekanizmalarla selülitde büyük  bir oranda etkilidir.
Yağ asitlerinin  ile reaksiyone girerek yağ zincirlerinin kırılmasına  neden olur.Ozonun  etkisiyle hidrofobik(su sevmeyen) yağlar, daha az stabil olan hidrofilik(suyu seven) yağlara dönüşürler ve vücuttan atılırlar.
Ayrıca alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini arttırarak,  mikro damarlardaki dolaşımın  düzelmesi ile yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normale döner.
Yapılan çalışmalarda, ozonterapinin selülitin geleneksel tedavisinden daha etkili olduğu ortaya çıkarılmıştır.
 
DİRENÇLİ BİR VÜCUT İÇİN

Genellikle yanlış anlaşılmakla beraber, ateş hep bir hastalık belirtisi olarak algılanmıştır. Halbuki, ateş vücudun iyileşme tepkilerinden birisidir. Ozon Sauna da daha çok suni ateş olarak adlandırılabilir.  
Ateş esnasında, vücudun bağışıklık sistemi uyarılırken, bakteri ve virüslerin çoğalması durdurulur.
Beyaz kan hücrelerinin üretimi ve kana salınımı artar.Savunma hücrelerinden açığa çıkan  interferon üretimi de buna bağlı olarak artmış olur ki,interferon  güçlü kanserle mücadele özelliklerine sahiptir.

Bağışıklık sisteminin uyarılmasından  başka  ateş, istilacı mikroorganizmaların çoğalmasını yavaşlatır. Örneğin 40 C çocuk felci  virüsünün üreme hızı 250 kat azalırken 41.1 C derecede pnömokok (zatüreden sorumlu bakteri) yok olur.
 
KASLAR ve KRONİK YORGUNLUK ÜZERİNE ETKİSİ İÇİN
Kaslardaki laktik asit birikimini azaltarak kasların gevşemesini sağlar. Kan dolaşımının hızlanması incinmiş, zarar görmüş kasların daha hızlı tamirini sağladığından kas travmaları sonrası çabuk ve ağrısız iyileşme için ozon sauna oldukça etkili olacaktır.
 
Kalp-Damar Sistemini Düzenlemek İÇin
Ozon Sauna, kardiovasküler sistemi ve kan basıncını olumlu yönde etkileyerek, kardiovasküler sisteme stressiz bir antreman yaptırır.
 
Böbrek Fonksiyonlarının Düzenlenmesinde
Ozon sauna  ter bezlerini uyararak terlemeyi arttırma yolu ile lenfatik sistemde birikmiş toksinleri, ağır metalleri, kimyasal maddelerin atılmasını hızlandırarak böbreğe yardımcı olur. Toksinleri okside ederek, deri, akciğer, böbrek ve kolon yolu ile atılmasını sağlar. Böbrekten 24 saat boyunca çalışmasını gerektiren ağır metallerin boşaltım işini , saunada terleme yolu ile 15 dakikada yerine getirir. Bu nedenle doktorlar, böbrek hastalarına   ozon-saunayı  önermektedir.
 
Temiz ve Hijyenik Bir Cilt İçİn
Ozon, virus bakteri ve mantarları öldürdüğünden bunların sebep olduğu deri enfeksiyonlarını tedavi eder. Ter kokularını önler. Daha temiz, daha yumuşak yenilenmiş bir cilt sağlar. Sağlıklı deriden kastedilen, sıkı ama elastik, aynı zamanda parlayan deridir. Isı ve buhar ,damar genişlemesini sağlayarak   lokal kan dolaşımını arttırır. Kan ,lenf ve deri hücrelerine ozonun etkisi  sayesinde dokuların iyileşmesi ve kendini yenilemesi hızlanır. Pürüssüz ve temiz bir cilde sahip olursunuz.
   
Zeka ve Ozon Tedavisi
Her şeye rağmen  akciğerlerimizden kana  geçen oksijen az olabilir yada beyine giden kan akımı yetersiz olabilir. İşte bu durumlarda oksijen(Ozon) tedavisi çok önemlidir. Kanın direkt oksijenlenmesini arttıran ozon tedavisi en ideal ve doğal yoldur. Batıda özellikle Almanya da işadamları ve sporcular yoğun bir şekilde ozon tedavisi almaktadırlar.
Sınava hazırlanan öğrencilerde kullanılan ozon, konsantrasyonu ve belleği arttırdığı, hafızayı güçlendirdiği gözlenmiştir.

 

TÜRKİYE ŞİŞMANLIYOR
Ülkemizde şişmanlığın görülme sıklığı gittikçe artmakta. Şişmanlığın kan basıncını ve kolesterolü yükselttiği, kalp damar hastalıkları, felç, şeker hastalığı, bazı kanser türleri, solunum yetersizlikleri ile kemik ve eklem hastalıklarının  ortaya çıkışını hızlandırdığı için sağlık üzerine etkileri ciddi boyutlarda.

 

Kimler şişman?
Bir kişinin şişman olup olmadığının en kesin yolu beden kitle indeksine (BKİ) göre yapılan değerlendirmedir. Beden kitle indeksi 18.5’in altının zayıf, 18.5-25 arasının normal, 25-30 arasının hafif şişman, 30 üzerinin ise şişman olarak edilmektedir.
Uzmanlar şişmanlığın genetik  yapısı üzerinde daha çok duruyorlar. Çünkü kişinin yağların yanmasının hızını, oksijen tüketimini ve iştahı ayarlayan ayrı genlerin varlığı saptanmış.
Zayıflamak için sadece yemek yememek kişinin metabolizmasını yavaşlatıyor. Kilo vermek zorlaşıyor, hatta çok daha fazla kilo alınmaya başlanıyor. Bu nedenle şarlatanlığa varan diyetlere dikkat etmek gerekiyor. Kilo kaybettiren, stresi azaltan,vücudu zehirlerden arındıran(detoks eden), deriyi temizleyen basit ve kolay bir seçenektir ozon sauna.
Yaklaşık yarım saatlik bir seansla 600 gr ter atar( tabii bu terle birlikte vücudunuzdaki toksinleride atarsızın),kaslarınız gevşer, metabolizmanız hızlanarak yaklaşık  500 kalori kaybedersiniz.  
Bağışıklık sistemini güçlendirerek zayıflamanın yanında astım,bronşit ve kanser gibi hayatı ciddi şekilde tehdit eden hastalıklara yakalanma riskini azaltır yada tedavi eder 
Kısacası sauna keyfi ile zayıflarken ozon tedavisinin sayısız faydalarından yararlanır, sağlıklı yaşam elde edersiniz.
 
 
   
  www.ozonluyag.net
  www.balmozon.com
   
   
   
Copyright ©2010 (Her Hakkı Saklıdır) www.drbeytiyebas.com, sitesindeki sunulan bilgiler ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlıdır.
Tıbbı tedavi önerisinde bulunmaz. Şikayetleriniz için ilgili uzmanlık alanında bir doktora başvurunuz.